Nabo偶e艅stwa Majowe馃檹Bogucin, Uniechowo, Fabianki, KulinBez dw贸ch zda艅 maj jest jednym z najpi臋kniejszych miesi臋cy w roku. Miesi膮c maj ma sw贸j niezwyk艂y urok nie tylko w kolorach, zapachach, ale w ca艂ej naturze, kt贸ra rozkwita z now膮 si艂膮, powraca do 偶ycia po zimowej 艣mierci. Jest to miesi膮c nadziei, rado艣ci, witalno艣ci. Zachwycaj膮 drzewa pokryte kwiatkami, soczysta trawa, ukwiecone 艂膮ki i pola.

Maj jest te偶 miesi膮cem po艣wi臋conym Tej, kt贸ra jest najpi臋kniejszym dzie艂em Stw贸rcy, Czystym Kwiatem – Maryi. Oczywi艣cie pi臋kno Maryi nie ma swego 藕r贸d艂a w Niej samej, ale pochodzi od Boga. Jednak Jej zas艂ug膮 jest to, 偶e pi臋kno Bo偶e w pe艂ni przyjmuje i pozwala mu w sobie dzia艂a膰, nie przyw艂aszczaj膮c go sobie. W maju dzi臋kujemy Bogu za Maryj臋 i chwalimy J膮 tradycyjnymi pie艣niami, ale przede wszystkim podczas nabo偶e艅stw majowych. Ten dawny spos贸b modlitwy zmienia nie tylko nasze serca, ale tak偶e nasz krajobraz: w maju przydro偶ne kapliczki, figury Matki Bo偶ej rozsiane w tysi膮cach miejsc przystrajane s膮 kwiatami, wie艅cami; przy nich gromadz膮 si臋 wierni, by modli膰 si臋, 艣piewa膰.