Nawiedzenie Matki Bożej w Znaku Ikony Jasnogórskiej


w dniach 25-26 lutego 2024 r. Matka Boża Jasnogórska nawiedziła naszą parafię. Mszę św. otwierającą dobę nawiedzenia przewodniczył Ks. bp Stanisław Gębicki. Obecność Maryi sprawiła, iż rzesze parafian – tych starszych i młodszych przybyły do Maryi ze swoimi troskami, radościami i smutkami. Maryję witali strażacy w galowych strojach, dzieci, młodzież, seniorzy i cała wspólnota parafialna. Wszyscy w ogromnym skupieniu, zadumie, a jednocześnie ogromnej radości wyszli na spotkanie z Panią Jasnogórską. W modlitewnym i podniosłym nastroju mijał czas obecności Maryi. Dla całej rodziny parafialnej było to wydarzenie ogromnej wagi, zarówno w wymiarze duchowym, jak i historycznym. Niejedna łza popłynęła, gdy z Matką Bożą trzeba było pożegnać się…