Trzecia Niedziela Wielkanocy

14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.
  2. Kancelaria w tym tygodniu czynna w czwartek i piątek w godz. 17:30-18:30.
  3. W czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  4. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 15:30 będzie odbiór strojów pierwszokomunijnych.
  6. Dziś po mszy świętej o godz. 15:30 spotkanie dla wszystkich, którzy w kwietniu przystąpią do sakramentu bierzmowania.
  7. We wtorek, 23 kwietnia gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który będzie wizytował parafię i udzieli sakramentu bierzmowania. Uroczysta msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa z sakramentem bierzmowania o godz. 18:00. Przed mszą św. będzie wspólna modlitwa na cmentarzu za zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa katechetów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., Stowarzyszenie „Otwarte serca”, przedszkole „Aniołek”, diakonię muzyczną, Koło seniorów, członków Kościoła Domowego, Radę parafialną, Żywą Różę, Margaretkę, bractwo św. Józefa, grupę Bartymeusz.
  8. Trwa peregrynacja obrazów Pani Jasnogórskiej po naszych domach. Obecnie obraz nawiedza mieszkańców Uniechowa, ul. Lipowej, ul. Włocławskiej po stronie kościoła i ul. Płockiej. Dziękujemy mieszkańcom Skórzna za przyjęcie obrazu i zamówioną mszę św. na zakończenie nawiedzenia, która odbyła się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  9. Dziękujemy za ofiary składane do świecznika elektrycznego na msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
  10. W środę o godz. 17:00 w oratorium spotkanie Parafialnego Klubu Seniora.
  11. Ks. Jacek Kędzierski – dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku zaprasza na Drzwi Otwarte w Liceum i Internacie, które odbędą się w dniu 18 kwietnia br. od godz. 14.00 w budynku przy ul. Łęgska 26.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  13. W ostatnim tygodniu do Pana odeszli Aleksandra Jastrzębska z Bogucina i Stanisław Chojnacki z Wilczeńca Fabiańskiego. Rodzinom i bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…