Niedziela Zesłania Ducha Świętego

(19 maja 2024 r.)

1. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie będziemy zbierać tacę inwestycyjną.
  2. Kancelaria w tym tygodniu czynna w czwartek i piątek w godz. 17:30-18:30.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską w kościele w dni powszednie o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 15:00. Zachęcamy także do gromadzenia się i wspólnej modlitwy w intencji powołań przy kapliczkach przydrożnych naszej parafii.
  4. W czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  6. Dziś po mszy świętej o godz. 15:30 spotkanie dla uczniów kl. VII w związku z przygotowaniem do bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 będziemy przeżywać Komunię św. rocznicową. Spowiedź dla dzieci w czwartek o godz. 16:30 i w piątek o godz. 16:30.
  8. W czwartek, 30 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zapraszamy na Mszę świętą z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy. Prosimy asystę, druhów strażaków i dzieci w strojach komunijnych.
  9. Trwa peregrynacja obrazów Pani Jasnogórskiej po naszych domach. Obecnie obraz nawiedza mieszkańców: Urszulewa, ul. Leśnej i Radosnej, Lipnowskiej, Stromej i Przyleśnej. Od dzisiaj ikona będzie nawiedzać mieszkańców ul. Malinowej i następnie Słonecznej.
  10. Dziękujemy za ofiary składane do świecznika elektrycznego na msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące. Jutro rozpoczniemy majową nowennę eucharystyczną w tej intencji.
  11. Od 30 czerwca do 8 lipca zapraszamy seniorów, emerytów oraz chorych i niepełnosprawnych na wczasorekolekcje do Lichenia. Informacje u ks. proboszcza. Potrzebujemy wolontariuszy, prosimy o zgłoszenia.
  12. W środę o godz. 17:00 w oratorium spotkanie Parafialnego Koła Seniorów.
  13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

• Rafał Charzewski, kaw., Katarzyna Nowakowska, panna, oboje zam. Poznań, par. MB Częstochowskiej
  • Radosław Dykczyński, kaw., zam. par. Szpetal Górny, Aleksandra Barańska, panna, zam. par. Kłóbka
  • Bartosz Domański, kaw., Agata Jaworska, panna, oboje zam. par. Szpetal Górny