Pielgrzymka do Włoch w dniach 17-25 września 2022


PADWA * LORETO * MANOPPELLO * LANCIANO * MONTE SAN ANGELO * SAN GIOVANNI ROTONDO * NEAPOL * MONTE CASSINO * RZYM * WATYKAN * CASCIA *ASYŻ * WENECJA 

Pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka 

Nawiedzenie grobu o. Dolindo w Neapolu 

Atrakcyjny program zwiedzania, bez nocnych przejazdów, śniadania i kolacje w cenie pielgrzymki 

1 DZIEŃ 

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejście graniczne w Boboszowie. Przejazd przez Czechy i Austrię na obiado-kolację i nocleg k/Tarvisio. 

2 DZIEŃ 

Po śniadaniu przejazd PADWY: zwiedzanie bazyliki św. Antoniego z grobem Świętego. Następnie LORETO – Sanktuarium Maryjne: bazylika Matki Bożej i cmentarz żołnierzy polskich. Obiado-kolacja i nocleg k/Pescary. 

3 DZIEŃ 

Po śniadaniu przejazd do MANOPPELLO: kościół Bożego Oblicza z chustą z wizerunkiem Chrystusa. Następnie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w LANCIANO. Dalej przejazd na płw. Gargano do MONTE SAN ANGELO: Sanktuarium Michała Archanioła: grota, Bazylika. Następnie SAN GIOVANNI ROTONDO: grób Świętego Ojca Pio, bazyliki. Obiado-kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo. 

4 DZIEŃ 

Po śniadaniu przejazd do NEAPOLU: kościół San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobem Ojca Dolindo, Galeria Umberto I, pałac królewski, teatr San Carlo (z zewnątrz). Dalej MONTE CASSINO: cmentarz żołnierzy polskich II Korpusu poległych podczas bitwy oraz opactwo św. Benedykta. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu. 

5 DZIEŃ 

Po śniadaniu RZYM i WATYKAN: audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka. Czas wolny. Bazylika św. Pawła za Murami. Spacer po barokowym Rzymie, m.in. Plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu. 

6 DZIEŃ 

Po śniadaniu RZYM i WATYKAN: zwiedzanie bazyliki św. Piotra. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Następnie: Plac Wenecki, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Koloseum (z zewnątrz). Zwiedzanie z przewodnikiem bazyliki Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie. Wejście po Świętych Schodach.. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu. 

7 DZIEŃ 

Po śniadaniu przejazd do CASCIA: zwiedzanie kościoła z grobem Świętej i klasztoru. Następnie ASYŻ: bazylika Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą oraz bazylika św. Klary. Czas wolny na Starówce. Następnie zwiedzanie bazyliki św. Franciszka z przewodnikiem. Obiado-kolacja i nocleg k/Florencji. 

8 DZIEŃ 

Po śniadaniu przejazd do WENECJI: przepłynięcie tramwajem wodnym do placyku św. Marka, zwiedzanie bazyliki św. Marka, z zewnątrz Most Westchnień i Pałac Dożów. Spacer do mostu Rialto. Obiado-kolacja i nocleg k/Tarvisio. 

9 DZIEŃ

Po śniadaniu powrót do Polski. Przejście graniczne w Boboszowie. Przyjazd do domu wg rozkładu jazdy. 

Cena 2350 

CENA OBEJMUJE: 

• 8 noclegów w hotelach 4* i 3* w pokojach 2-osob., 

• 8 śniadań wzmocnionych (pieczywo, masło, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 8 obiado-kolacji 3-daniowych, 

• autokar z klimatyzacją, barkiem, video, WC, 

• ubezpieczenie od NNW i KL, 

• opiekę pilota, 

• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

CENA NIE OBEJMUJE: 

• napojów do obiado-kolacji, 

• biletów wstępu, autostrad, vaporetto w Wenecji, płatnych wjazdów do zwiedzanych miast, zestawu słuchawkowego na cały pobyt, przewodników w Wenecji, Rzymie i Asyżu oraz pozostałych kosztów realizacji programu – dodatkowo 180 EUR. Kwota nie podlega rozliczeniu.